Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Náš znak

Původně jsem umístil na tyto stránky znak města Roztoky. Byl jsem ale upozorněn, že podle obecně závazné vyhlášky č.1/2011 může tento znak používat jen město a jím zřízené organizace, ostatní jen se souhlasem starosty. Ne všechna politická uskupení v Roztokách tuto skutečnost respekují. Já ano.
 
V pravém poli znaku našeho města je umístěn květ třešně. Trochu se divím pravicovým představitelům města, že jim to nevadí. Já jsem se, v souladu s bohumínským usnesením ČSSD, rozhodl nahradil třešeň nějakou jinou rostlinou. A volba byla jasná.
 
Pták mi tolik nevadil. Jen jsem ho, díky zrcadlovému otočení, přesunul na heraldicky méně významné místo a otočil mu hlavu doleva. To sice odporuje všem heraldickým zásadám, zato je to v souladu s politickou orientací naprosté většiny návštěvníků těchto stránek. Nejedná se tedy o orlici svatováclavskou. Je to orlice zcela jiná, svatováclavské jen podobná. A stejně jako ta ve znaku Roztok ale nadstandartně vychrtlá.
 
Že se nejedná o orlici svatováclavskou mělo dokazovat i to, že jsem jí původně do zobáku vložil stonek růže z prvního pole znaku. Protože orlice svatováclavská by něco takového, jako je sociálnědemokratická růže, do zobáku nikdy nevzala. To se ale velmi líbilo mému pravicovému kamarádovi, který v takto umístěné růži viděl růži padlou. Růži jsem tedy ztopořil tím, že jsem její stonek vložil místo do zobáku orlici pařátu. A znak byl hotov.
 
Vítek Calta

 

TOPlist