Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Volby 2013

 

 

Proč volit ČSSD

 

Podpořte svobodu, solidaritu a spravedlivost, podpořte sociálně odpovědný rozvoj naší země.

 

Česká strana sociálně demokratická je stranou hlásící se více než 130 let k hodnotám svobody, spravedlnosti a solidarity. Hlásí se k vizi sociálně spravedlivé demokratické společnosti, kde podíl na společném blahobytu mají všichni občané bez rozdílu sociálního původu, etnické příslušnosti nebo náboženského přesvědčení. Usiluje o všestranný rozvoj člověka a jeho tvůrčího potenciálu

 

Odmítá vizi egoistické společnosti, kde právo na štěstí mají jen ti silní. Zastává názor, že společnost, založená na blahu všech, je morálně lepší než společnost, kde šanci na štěstí mají pouze jen ti majetní. Přijímá tržní hospodářství, ale odmítá tržní společnost založenou na podřízení všech společenských vztahů logice tržního zisku. Hlásí se k západoevropské koncepci sociálního státu, který prostřednictvím univerzálního sociálního zabezpečení chrání občana proti nepřízni osudu, nemoci, stáří či ztrátě zaměstnání.

 

Sociálně demokratické hodnoty jsou aktuální zrovna dnes, kdy naše společnost čelí bezprecedentnímu útoku na sociální stát ze strany české pravice. Bývalá vláda premiéra Nečase postrádala koncepční hospodářskou politiku, kterou nahrazovala nesmyslnými škrty, vymyšlenými bývalým ministrem financí Kalouskem. Brala peníze hasičům, policistům, záchranářům a jiným zaměstnancům veřejného sektoru. Tato vláda se chystá nebo chystala vyvést peníze z důchodového systému ve prospěch soukromých penzijních fondů. Tato vláda zvyšuje a zvyšovala DPH a tím i cenu u potravin, léků a knih. Tato vládní opatření postily a postihnou zejména důchodce, rodiny s dětmi a nízkopříjmové občany. Na místo, aby vláda premiéra Nečase řešila problémy naší země, zabývala se a ještě zabývá sama sebou a svými korupčními skandály.

 

Sociální demokracie představuje jedinou demokratickou alternativu vůči politice bývalé Nečasovy vlády. Prosazuje spravedlivý daňový systém, důchodový systém založený na průběžném systému a mezigenerační solidaritě, zdravotní péči dostupnou všem bez ohledu na výši jejich příjmu.

 

Převzal a upravil St. Čáslavka

TOPlist